Kim jest Cziki? Kto tak naprawdę rządzi naszą Amazonią? I skąd w Amazonii wziął się słoń??? A tak w ogóle, to kto porozrzucał tutaj wszędzie skórki od bananów???

Nasz plac zabaw nie byłby pełny bez naszych bohaterów. Gimbo, Kiełek, Cziki i reszta. Czasem uda Ci się ich spotkać: w szkole, na ulicy, na Amazonii. Pamiętaj aby ich baaardzo mocno uściskać! Bo to Oni właśnie dbają o to, abyś doskonale się bawił.

Jaguar Gimbo
Szef wszystkich szefów. Król Amazonii. Lokalny władca zwierząt. Gimbo to wysoko postawiony Jaguar, który… kryje mały sekret. Wprost uwielbia leniuchować! Cały czas spędzałby w swym hamaku rozpiętym w zacisznym miejscu. Jego ulubione zajęcie to nicnierobienie, ale kto zabroni władcy zwierząt leżeć do góry brzuchem? Zazwyczaj stroni od swoich obowiązków, ale jednak król to król! Więc kiedy już musi podjąć jakąś decyzję, łaskawie unosi swój potężny kciuk. Czyżby zgadzał się na wszystko tylko dla świętego spokoju? A może to właśnie Ty znajdziesz sposób na rozruszanie leniwego Gimbo?

Małpka Cziki
Cziki to bardzo ruchliwa amazońska małpka. Kocha wspinać się po gęstych gałęziach drzew i piąć się aż do ich koron. W końcu dla Czikiego im wyżej tym lepiej! Po całym dniu skakania, Cziki robi się głodny jak wilk, a wtedy wyrusza na poszukiwanie ulubionych bananów. Myślicie, że znajduje je na drzewach? Otóż nie! Ta sprytna małpka podkrada turystom koszyki z jedzeniem! Ulubione owoce zjada, a resztą dzieli się z przyjaciółmi. Pilnuj więc swoich zapasów i uważaj na… skórki od bananów! Cziki wszędzie je rozrzuca! Hmm… Czyżby dlatego było u nas tak ślisko i wesoło?

Żyrafa Lola
Jeśli zobaczysz u nas oszałamiająco wyglądającą żyrafę, możesz być pewien, że to Lola! Całymi dniami robi korale z kokosów na swą długą szyję i tworzy sukienki z liści. A musisz wiedzieć, że to liście są najwyższej jakości, bo z samego czubka drzew! Sporo to Lolę kosztuje, gdyż jest to jedyna na świecie żyrafa z lękiem wysokości! Do którego, oczywiście, nigdy się nie przyznaje. Jeśli zapytasz ją, dlaczego nosi głowę przy samej ziemi, to z pewnością odpowie, że ma za ciężki naszyjnik, lub próbuje posprzątać po Czikim… Nie daj się zwieść tej uroczej żyrafie i pomóż jej przezwyciężyć strach! Może jeśli pokażesz jej, jak wysoko umiesz się wspiąć, ona w końcu przestanie się bać?

Słonik Kiełek
Zastanawiasz się, co ten wesoły słonik robi w naszej szalonej paczce? Wszystko to przez jego roztargnienie! Kiełek, będąc jeszcze małym słoniątkiem radośnie hasającym po afrykańskich stepach, marzył o wycieczce do Europy, aby odwiedzić swoich dalekich krewnych w Zoo. Kiedy to podróż była już dopięta na ostatni guzik, Kiełek pomylił samoloty i zamiast w Europie, wylądował w naszej dżungli! Na początku nieco się bał całkiem obcego miejsca, ale szybko znalazł wspólny język z Gimbo i resztą przyjaciół. Amazonia tak mu się spodobała, że postanowił zostać z nami na zawsze! Jednak Kiełek czasami tęskni za domem… Może znasz jakieś opowieści o Afryce? Kiełek z pewnością chętnie ich posłucha!

Lew Grzywka
Bazyl to bardzo ciekawy przypadek w Amazonii. Choć jest Lwem i turyści zazwyczaj się go boją, to tak naprawdę jest on niezwykle strachliwy! Ostatnio przestraszył się nawet własnego ogona. Jest również ulubionym celem dowcipów lemura Figielka. Kiedy Grzywka się boi, natychmiast szuka kogoś, do kogo mógłby się przytulić. Ale wszyscy przed nim uciekają! Może ty będziesz na tyle odważny, aby wpaść w objęcia lwa?

Goryl Goguś
Nasz amazoński romantyk! Uwielbia zachody słońca i zbieranie dzikich kwiatów, którymi często obdarowuje Lolę. Lubi spacery w świetle księżyca, podczas których śpiewa swoje ukochane serenady. A musicie wiedzieć, że Goguś ma wiele talentów! Pięknie maluje, układa bukiety, a nawet szydełkuje! Ma tylko jeden problem… Jest uczulony na banany! Kiedy tylko nadepnie na skórkę wyrzuconą przez Czikiego, od razu robi się czerwony i wielki jak balon! Chcesz pomóc Gogusiowi? Pamiętaj o wyrzucaniu śmieci do kosza!

Papuga Flora
Flora dzięki swoim umiejętnościom latania, pilnuje całej Amazonii. Zawsze jest pierwsza tam, gdzie coś się dzieje. Jak przystało na papugę, jest ogromną gadułą i nade wszystko uwielbia plotkować! Flora bardzo dba o mieszkańców Amazonii i, choć jest niewielka, zawsze staje w obronie innych. Oprócz tego, że pomaga Cyrylowi dbać o żeby, próbuję zwalczyć lek wysokości Loli pokazując, jak ciekawie jest krążyć z głową w chmurach od czasu do czasu.

Lemur Figiel
Szukasz kompana do szalonych zabaw i dzikich harców? A może potrzebujesz kogoś, przy kim zerwiesz boki ze śmiechu? Figiel to nasz amazoński komik! Nikt Cię tak nie rozbawi jak on! Uwielbia robić dowcipy innym mieszkańcom dżungli , a w szczególności strachliwej Grzywce. Uważaj na różne zakamarki w Amazonii, bo właśnie w nich kryją się liczne pułapki zastawione przez tego zabawnego lemura. A może to Ty znajdziesz sposób, żeby wywinąć Figielkowi jakiegoś psikusa?

Krokodyl Paszczak
Każde zwierzę w dżungli wie, że jeśli ma problem, może zwrócić się do Paszczaka o pomoc. Ten mądry krokodyl zna odpowiedzi na wszystkie pytania i zawsze chętnie ich udziela. Jedyne, z czym Paszczak sobie nie radzi, to mycie zębów. W końcu ma ich bardzo dużo, a jego łapki są za krótkie, aby do nich sięgnąć! Na szczęście znalazł rozwiązanie swojego problemu i poprosił Papugę Florę, aby mu w tym pomagała. Wniosek z tego taki, że czasem nawet geniusz potrzebuje pomocy!